GROMDA - Walki na gołe pięści
GROMDZIARZ - GROMDA - Walki na gołe pięści
GROMDZIARZ - GROMDA - Walki na gołe pięści
GROMDZIARZ - GROMDA - Walki na gołe pięści

BOKSER
(PUNCHER)

Wyszkolony pięściarz. Szybkość, dobra praca nóg, znakomite kombinacje i umiejętności kontratakowania. Posiadający bardzo dobrą obronę i celność zadawania ciosów. Najlepszy pod względem techniki rodzaj boksowania. Mistrzowie pod względem obrony i trzymania na dystans. Atutem bokserów jest mobilność i ciosy proste w odpowiednich momentach starcia. Waleczni do końca.

Do typowych bokserów możemy zaliczyć: Muhammada Ali czy Larry Holmes’a.

#BOKSER #PUNCHER #GROMDZIARZ

GROMDZIARZ - GROMDA - Walki na gołe pięści

AWANTURNIK
(BRAWLER)

Agresywny styl walki polegający na ataku przeciwnika już o pierwszej sekundy walki. Awanturnik to pięściarz, któremu na ogół brakuje finezji i pracy nóg na ringu, ale nadrabia to czystą siłą uderzenia. Nokautujący cios, a zarazem tytanowa szczęka, odporność i wytrzymałość na otrzymywane uderzenia. Stosowanie mało technik bokserskich.  Bazując głównie na pojedynczych ciosach. Przewidywalni ale niebezpieczni.

Przykładem ringowych awanturników mogą być:  Rocky Graziano czy Stanley Ketchel.

#AWANTURNIK #BRAWLER #GROMDZIARZ

GROMDZIARZ - GROMDA - Walki na gołe pięści

SIŁACZ
(SLUGGER)

Styl ten polega na mocy zadawanych ciosów i sile fizycznej. Siłacze zazwyczaj mają mocną szczękę i nie boją się przyjąć oraz zadają małą ilość ciosów. Każdy natomiast czysty cios jest druzgocący dla rywala oraz często nokautujący. Korzystny styl przy przebijaniu się przez gardę przeciwnika. Większość siłaczy ma słabą mobilności i może mieć trudności z bokserami, którzy są szybcy na nogach.

Do ringowych siłaczy możemy zaliczyć:  Sonny Liston czy George Foreman.

#SIŁACZ #SLUGGER #GROMDZIARZ

GROMDZIARZ - GROMDA - Walki na gołe pięści

BIJOK
(SWARMER)

Prawdziwy koszmar dla czysto technicznego pięściarza. Agresywny i nieustępliwy. Szybko skraca dystans i zadaje mnóstwo uderzeń w postaci sierpów, haków i podbródkowych. Głównym jego atutem jest szybkość i ilość zadawania ciosów. Ciągła presja ma katastrofalny wpływ na czystego technika, który nie potrafi go utrzymać na dystans. Walki bijoka z bokserem są ekscytujące i nie brakuje w nich agresji i dramaturgii.

Do rozbijaków możemy zaliczyć: Rocky Marciano czy Mike’a Tysona.

#BIJOK #SWARMER #GROMDZIARZ

TAKTYKA WALKI:

Counter-puncher

Pięściarze walczący z kontry. Toczą pojedynki zarówno w dystansie jak i półdystansie. Inteligentni ringowo i taktyczni. Puncherzy, którzy posiadają niebywały refleks, timing oraz bogate kombinacje.

Outside fighter

Pięściarze trzymający dystans od przeciwnika i walczący z większej odległości. Niezwykle szybcy na nogach. Polegają na większej ilości technik i prostych ciosów, a nie na jednym mocnym uderzeniu.

Inside fighter

Jedni z najbardziej ekscytujących pięściarzy. Ich styl polega na byciu blisko przeciwnika oraz intensywnym okładaniu celnymi hakami i sierpami. Szybcy na nogach z twardą szczęką, dlatego nie obawiają się mocnych wymian.

BACKGROUND:

Zawodowiec

Zawodowy pięściarz, zawodnik MMA czy kickbokser. Mistrz Polski, Europy lub świata, który chce się zmierzyć w walce na gołe pięści. Prawdziwy twardziel, który robi to dla dawki dodatkowej adrenaliny. 

Ulicznik

Trenujący i walczący całe życie często w nielegalnych i brutalnych walkach ulicznych. Amator, który ma smykałkę do bitki lecz nigdy nie walczył zawodowo. Samotnik kroczący drogą wojownika w czasach internetowych napinaczy.

Chuligan

Doświadczony życiowo puncher o licznych, krwawych bojach w przeróżnej scenerii i charakterze. Niezłomny, wierny swoim ideałom, zawsze gotowy do walki. Walczący dla siebie i dla swoich braci.

GROMDA™ Oficjalny serwis internetowy.
Wszelkie prawa zastrzeżone. | All rights reserved.
Translate »